Kaczątko czy łabędź? Każdy jest wyjątkowy. Przygoda ósma (z bajką i teatrem)

24 kwietnia 2023

W kwietniu obchodzimy dwa wielkie święta: Dzień Książki i Praw Autorskich oraz Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci - święto obchodzone w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena.

Nie mogło więc zabraknąć baśni Andersena. Tym razem uczniowie oddziałów przedszkolnych zostali zaproszeni na Teatrzyk Kamishibai, pt. „Brzydkie kaczątko”. Baśń stała się punktem do rozważań na temat wyjątkowości każdego człowieka. Uczniowie odkryli, że każdy ma jakąś wyróżniającą go cechę czy umiejętność.

A zdolności aktorskie to już na pewno ma każdy sześciolatek. Udowodnili to nasi mali goście, odwiedzając Muzeum Mistrzów, gdzie świetnie wcielali się np. w mistrza łapania much, robienia balonów z gumy do żucia czy też mistrza dziwnych min.

Dobrą zabawę, jak zawsze, zapewniła też chusta animacyjna, na której bajkowe pluszaki wyczyniały swoje wygibasy.

Ewa Michałkiewicz-Smentek